Pamiątki komunijne – jakie książki warto kupić?

Dzień Pierwszej Komunii Świętej to wyjątkowa chwila w życiu młodego chrześcijanina. Przede wszystkim spotkanie z Bogiem, w którym uczestniczy także najbliższa rodzina. To także okazja, by zaopatrzyć biblioteczkę dziecka w pamiątki komunijne w postaci książek. Ich tematyka może być zarówno religijna, jak i pozareligijna. Warto wpisać wyjątkową dedykację, która będzie wzbudzać sentymentalne wspomnienia nawet po wielu latach.

Pamiątki komunijne – książki o tematyce religijnej

Pamiątki komunijne w postaci książek polecane są szczególnie w tematyce religii, Boga czy świętych. Wprowadzając głębiej w życie katolickie młodego człowieka trzeba zadbać o jego rozwój duchowy. Pomocne może być piękne wydanie Biblii dla dzieci. Dostępnych jest wiele wydań – zarówno w formie z obrazkami, które pomagają młodemu czytelnikowi zrozumieć nawet najtrudniejsze zagadnienia, jak i “dorosłe”, które posłużą także w późniejszych latach.

Doskonałą formą na pamiątki komunijne jest również historia życia i pontyfikatu Świętego Jana Pawła II pt. “Chłopiec, który został papieżem”. Dzieci poznając historię chłopca o imieniu Karol dowiadują się, że ten wyjątkowy człowiek również był kiedyś małym chłopcem, który miał swoje pasje, marzenia i przygody.

Warte polecenia są również przepięknie wydane historię spotkania trójki dzieci z Matką Bożą w Fatimie. Szczególnie “Matka Boska z Fatimy” Ewy Stadmuller czy “Moja Mama z Fatimy” Magdaleny Buczek. To przystępnie napisane, językiem zrozumiałym dla dzieci, książki, które wyjaśniają skomplikowane zjawisko, jakim są objawienia.

Na pamiątki komunijne idealne są również książki hagiograficzne, czyli opisujące żywoty świętych. Można wybrać zarówno patrona dziecka, jak również jednego z popularnych świętych. Godną polecenia pozycją książkową są np. “Historia Św. Antoniego z Padwy”, “Historia Św. Dominika Savio”, “Historia Św. Łucji” czy “Historia Św. Józefa”. Są to opisy życia osób, które były z pozoru zwykłymi ludźmi, ale ich działania doprowadziły do wyniesienia na ołtarze. Można również zakupić książkę “Co się święci w niebie, czyli skąd się biorą święci?”. Jest to 160 opowieści z życia różnych świętych.

Pamiątki komunijne – książki o tematyce pozareligijnej

Dla osób, które jako pamiątki komunijne chcą kupić inne książki niż o tematyce religijnej, warto polecić opowiadania na każdy dzień – w tym na przykład “365 opowieści na cały rok” z bohaterami bajek Disneya, Hansa Christiana Andersena czy braci Grimm. Dzieci ucieszą również bogate przygody podróżniczki Neli czy historię  ich rówieśnika – Mikołajka.

Natomiast poszukiwacze przygód oraz kreatywne dzieci o bogatej wyobraźni ucieszy między innymi książka “Twój Łowca Skarbów” lub “Bałagan – przewodnik po wypadkach i błędach”. Te pozycje zajmują na długi czas młodego człowieka, który z radością zaangażuje się do wspólnej zabawy także innych członków rodziny oraz przyjaciół i kolegów.